Zdrowe przekąski dla Twojego dziecka: Najlepsze porady, dzięki którym Twój maluch będzie szczęśliwy i najedzonyUtrzymanie twojego malucha szczęśliwego i pełnego pożywnych pokarmów może być trudne. Gdy ich gusta zaczynają się rozwijać, może się okazać, że nagle nie dotkną pewnych pokarmów już więcej. Ale ważne jest, aby utrzymać próby z nowymi zdrowymi przepisami. Jeśli ciągle powtarzasz, jak ważne jest, aby Twoje dziecko dobrze się odżywiało i jadło pożywne przekąski, może się to wydawać ciągłą walką podjazdową. Ty możesz nie wiedzieć, gdzie zacząć, lub myśleć, że to musi być stresujący proces zamiast czegoś zabawnego i przyjemnego dla ciebie i twojego malucha.

Dlaczego ważne jest, aby jeść zdrowe przekąski?

Kiedy Twoje dziecko rośnie, składniki odżywcze, których potrzebuje do rozwoju i wzrostu, są dostarczane przez żywność, którą spożywa. Zdrowa żywność, taka jak owoce, warzywa, pełne ziarna i produkty mleczne, jest pełna ważnych witamin i minerałów, które pomogą Twojemu dziecku wyrosnąć na zdrową, silną i szczęśliwą osobę. Czasami jednak dziecko może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważne jest spożywanie tych odżywczych pokarmów. Zamiast tego może chcieć jeść przekąski o wysokiej zawartości cukru, tłuszczu lub soli. Te produkty mogą smakować w danej chwili, ale nie zapewnią dziecku trwałej energii ani nie pomogą mu rosnąć w siłę i zdrowie na dłuższą metę. Podczas gdy niektóre przekąski mogą dostarczyć dziecku niezbędnych składników odżywczych, inne mają niską zawartość s. kładników oðzywczychPodjadanie słodkich lub tłustych produktów może dostarczyć krótkotrwałej energii, ale nie sprawi, że dziecko będzie miało siłę na cały dzień.

Nakłanianie dziecka do próbowania nowych potraw

Dzieci uwielbiają odkrywać i próbować nowych rzeczy, ale czasami może być wyzwaniem skłonienie ich do spróbowania nowej żywności. Najlepszym sposobem na skłonienie dziecka do spróbowania czegoś nowego jest zaangażowanie go. Może to być coś tak prostego, jak zabawa z ich jedzeniem, obserwowanie lub czytanie im bajek dla dzieci, które dotyczą nowego jedzenia. Co najważniejsze, nie zmuszaj swojego dziecka do spróbowania nowego jedzenia. Jeśli im się nie podoba, nie zmuszaj ich za wszelką cenę. Ważne jest, aby dziecko miało styczność z nowymi potrawami w młodym wieku, aby miało z czego wybierać, gdy będzie starsze. Istnieją różne książki, gry online i aplikacje, które mogą ułatwić wprowadzenie nowych pokarmów.