Czym karmić dziecko: Zdrowe alternatywy dla dzieci w każdym wiekuKiedy masz dziecko, nagle zmienia się cały twój świat. Od prowadzenia dość niezależnego życia przechodzisz do odpowiedzialności za czyjeś samopoczucie. Przede wszystkim musisz karmić swoje dziecko zdrową żywnością z dużą ilością witamin i minerałów, aby zasilić ich rosnące ciała. O ile znaczenie zdrowego odżywiania na tym etapie jest nie do przecenienia, o tyle wiedza o tym, czym je karmić jest nieco trudniejsza. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostępnych jest tak wiele odżywczych alternatyw, że ułatwia to sprawę rodzicom. W tym artykule przyglądamy się kilku wspaniałym sugestiom i pomysłom na temat tego, czym karmić dziecko. Z tak wieloma smacznymi opcjami tam nie będziesz walczył o znalezienie odpowiedzi na to, czym karmić swoje dziecko!

Podstawy

Na początek przyjrzyjmy się podstawom tego, czym karmić zdrowe dziecko. Pierwsze dwa lata życia dziecka są kluczowe dla jego rozwoju, więc ważne jest, aby przestrzegać rutyny zdrowego żywienia, aby zapewnić mu wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje. Jako noworodek, Twoje dziecko będzie karmione wyłącznie mlekiem matki lub mieszanką. Jest to jedyne źródło składników odżywczych i witamin, jakie będzie miało do około 6 miesiąca życia, kiedy to możesz zacząć wprowadzać pokarmy dla niemowląt. W tym pierwszym roku dziecko będzie musiało spożywać dwukrotnie więcej kalorii niż będzie potrzebowało po ukończeniu pierwszego roku życia. Oznacza to, że dziecko będzie spożywało około 500 kalorii dziennie, w zależności od jego wagi. Z wiekiem liczba kalorii, których potrzebują, nieco się zmniejszy.

Smaczne alternatywy dla maluchów i przedszkolaków

W miarę jak Twoje dziecko rośnie i rozwija się, jego gusta będą się zmieniać i zacznie ono pragnąć czegoś smaczniejszego niż zwykłe owoce i warzywa. Oto kilka wspaniałych alternatyw dla maluchów i przedszkolaków: - Produkty mleczne: Jeśli twój berbeć je regularne jedzenie, będą musieli spożywać małe ilości produktów mlecznych. Jogurty i smoothies mogą być świetnym źródłem wapnia, który jest ważny dla mocnych kości i zębów.

  • Orzechy i nasiona: Orzechy i nasiona są pełne zdrowych tłuszczów, białka i witamin, dzięki czemu są świetnym dodatkiem do diety malucha.
  • Owoce i warzywa: Podczas gdy maluchy i przedszkolaki powinny jeść zróżnicowaną dietę, ważne jest, aby włączyć mnóstwo owoców i warzyw.
  • Alternatywy dla nabiału: Jeśli Twój maluch jest uczulony na produkty mleczne, możesz znaleźć mnóstwo alternatyw. Fasola jest świetnym źródłem żelaza i białka, co czyni je zdrowym dodatkiem do regularnej diety Twojego malucha.